Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem začal

S chovem králíků jsem začal asi před  20lety. Od té doby jsem choval VSS (Velký světlý stříbřitý) Bu (Burgundský) ČS (Český strakáč) a FBbčo (Francouzský beran býlý červenooký). Chovám králíky pro radost, ale také na užitek. Proto se pokouším je  různě křížit.V současné době mám samici (0,1) ČS a 0,1 FBbčo. Samec (1,0) je FBbčo.

MŮJ CHOV KRÁLÍKŮ

29.12.2007

Krmíme 2x deně. Celoročně krmíme senem a  přidáváme granule s léčivem (viz. foto). Vodu mají stále čistou v PET , které jsou napojeny na napáječky (viz. foto).Dříve jsem dával vodu do kameninových misek, ale králíci si tam někdy načůrají a voda je špinavá a moho chytit kokcidiozu. Do vody přidávám sůl a ocet.Dále dostávají tvrdý chleba, slupky s brambor, ale i celé brambory.Někdy přidám ovesné vločky a mrkev.V jarních měsících dávám listy pampelišky a kopřivy. Když se má kotit samice, tak jí dávám syrový brambor, na sražení horkosti.

Jako podestýlku používám slámu. Samice jsou na roštech, který  je ze dvou půlek. Když se má samice kotit, tak jednu polovinu roštu vydělám a nastelu slámu, kde si samice udělá hnízdo. Při vyhazování hnoje se musí vše pořádně vyčistit a vyškrábnout každý rožek.

Tak zatím ahoj a ať se daří přeje Karel

 

Komentáře

Přehled komentářů

Odstavení

(Karel, 30. 3. 2008 14:03)

Ano, je možné dát odstavené mladé králíky ve stáří 8 týdnů do jednoho kotce, ale v pozdější době je budete muset rozdělit na samce a samice.Více samic u sebe nevadí, ale samci si vykusují pohlavní orgány. S morčetem zkušenosti nemám, ale určitě králíkům neuškodí.Dříve jsem měl u samce v kotci také morče, ale co se týče nemocí,jen jsem to slyšel.Myslím, že v první řadě záleží na chovateli v jakém pořádku má chov.

odstaveni

(martin, 28. 3. 2008 13:57)

je mozne odstavit dva stejne stare vrhy do jednoho kotce.A jeste se zeptam,jestli kdyz se da k mladym morče tak je to pry dobre kvuli nemocem-je to pravda?

Odpověď - SAMICE

(Karel, 28. 3. 2008 12:41)

Hnůj u samice která má mladé vyhazuji, až jak vylezou mladí.
Brambory dávám syrové, ale když zbydou u oběda, tak dávám i vařené. Syrový brambor je dobré dát samici po okocení, srazí horkost samice.

samice

(martin, 27. 3. 2008 22:04)

pane karle rad bych potreboval vedet, kdy je mozne poprve vykydat samici s mladaty,ted je jim 18dni.predem dekuji.a jeste,ty brambory davate syrove.

krmení

(karel, 27. 3. 2008 15:48)

Mladým králíkům po odstavení od samice dávám stejmé krmení jako starým králíkům.Do vody je dobré přidat ocet proti kokcidiím a sem tam sůl. Přidávám ovesné vločky, mrkev, větvičky na okus, jablka, brambory a tvrdé pečivo. Celoročně dávám seno a granule.

mladata

(martin, 27. 3. 2008 14:12)

jake je nejlepsi krmeni pro odstavene kraliky

Připouštění

(Karel, 25. 3. 2008 9:04)

Dobrý den
V případě, že samice roztahá mladé po králíkárně, dostane ještě jednu šanci.Jestli-že to udělá i při dalším vrhu není vhodná pro chov.
Co se týče připouštění, tak připouštím co nejdříve po okocení, aby samice přišla o mléko.

Připuštění po okocení

(Vláďa, 25. 3. 2008 8:45)

Mám stejný dotaz jako Dave. nevím, zda se narodili již mrtví a nebo je roztahala po kotci a vychladli. Za jak dlouho mohu připustit znovu? Díky a ahoj. Vlá´da